רמלה כל נתיבותיה

לסייר עם יד יצחק בן-צבי

העיר רמלה היא הצעירה מבין הערים ההיסטוריות בארץ-ישראל. ראשיתה כבירת מחוז בתקופה המוסלמית הקדומה, אך היא נודעה כעיר בעלת חשיבות גם בתקופות ההיסטוריות המאוחרות יותר, בהיותה ממוקמת על צומת דרכים מרכזי כמו גם על הדרך בין מישור החוף לירושלים. מרכזיותה של רמלה, שמשכה אליה אוכלוסיות מגוונות והעובדה כי בתקופות שונות עברה מיד ליד ונשלטה ביד כובשים שונים, עיצבו את דמותה כעיר רב-תרבותית, דבר שבא לידי ביטוי גם באופייה בימינו. בעיר חבויות שכיות חמדה בעלות ערך ארכיאולוגי, היסטורי ותיירותי, אתרים קדושים, קברי שייח', בתי כנסת, כנסיות ובתי עלמין ולצדם השוק האותנטי והצבעוני ששמעו יצא בכל הארץ.

ספר הסיורים שלפנינו מוקדש לעיר רמלה ולסביבתה. הספר נפתח בארבעה מבואות כלליים המטפלים בתולדותיה של רמלה לאורך התקופות ההיסטוריות עד ימינו, במרחב הגיאוגרפי שבו נטועה העיר ובעולם החי והצומח, שמאפיין אותה ואת סביבתה.

לאחר המבואות מופיעים 12 מסלולי סיור, המאורגנים בחלקם על פי תקופות ומוליכים את המטייל בשבילי רמלה לאורך הדורות מהתקופה המוסלמית הקדומה, דרך ימי הביניים אל התקופה העות'מאנית, תקופת המנדט, מלחמת העצמאות ועד התקופה המודרנית. מסלולים אחרים הם נושאיים ועוסקים במוזיאונים ותצוגות ברמלה וסביבתה, באמנות חוצות בעיר ובחוויה הקולינרית. שלושת המסלולים האחרונים בספר מוקדשים למרחב הסובב את רמלה וכוללים אתרים כגון תל גזר, מושב מצליח, לוד וקיבוץ נען.


שנת הוצאה: תש"ף / 2019

מס' עמודים: 381

 

 

 

מחיר: 110.00 ש"ח
מחיר באתר: 99.00 ש"ח
החיסכון שלך: 10%
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Bookmark and Share

יד יצחק בן-צבי


אבן גבירול 14, רחביה, ירושלים
טלפון: 02-5398888

הרשמה לדיוור השבועי
דרכי הגעה  I  מפת האזור 
טלפונים ודוא"ל  I  צור קשר