דברי ימי חורבן

סיור מודרך של יד בן צבי יצא בתאריך יום רביעי, כ אדר ב, 30.3.16

שעה 08:30 עד 16:00

מדריך אריה רוטנברג

מי? לומדים סקרנים בכל גיל

כמה? יום סיור, קטעי הליכה (מכתף הינום לרובע היהודי)

איך? ברגל ובאוטובוס

מיקומנו בסיפור התנכי מלכים ב פרקים כב - כה  מפעלותיו של המלך הצדיק יאשיהו אין בהם די כדי להפר את גזירת החורבן, מותו במגידו פותח תקופה של מעורבות זרה ובוטה בשלטון בירושלים ושרשרת אירועים שיובילו אל חורבן בית המקדש הראשון וממלכת יהודה.

תקציר הפרקים הקודמים  צבא אשור הביא לקיצה של ממלכת ישראל, חורבן וגלות המוצגים במקרא כעונש על מעשיהם של בני הממלכה. האשורים יישבו בארץ הכבושה בני עמים זרים שיספחו את עבודת אלוהי הארץ לפולחנם. האשורים שבו לארץ במספר מסעות מלחמה בימיו של המלך חזקיה. הכנות  נרחבות למרד באשור תוך שיתוף מלכים נוספים באיזור מביא ליהודה את  סנחריב שמסעו גרם להרס עצום  אולם ירושלים ניצלה באורח נס  

לאן יוצאים היום  כתף הינום, גיא בן הינום, החומה הרחבה, המגדל הישראלי, דגם אריאל, רמת רחל  באחוזת הקבורה שבכתף הינום נשמע על המימצאים המרגשים שהתגלו במקום ומשמעותם, נעפיל אל העיר דרך גיא בן הינום שיקשור אותנו אל גבולותיה של ירושלים בסוף תקופת המלוכה אך בעיקר אל המתרחש בעמק ואל נבואות ירמיהו העוסקות בכך, נבקר ב"מגדל הישראלי" שיפתח עבורנו, ובחומה הרחבה, שם נחזור וניזכר גם באירועי מסע סנחריב, נסכם את תקופת המלוכה בדגם אריאל – ירושלים בימי הבית הראשון, משם נמשיך לרמת רחל, באתר שנחפר שוב בשנים האחרונות נמצא את העדות לתקוה שאחרי החורבן, בתקופת שיבת ציון. 

מה צריך? כובע, מים ונעלים להליכה. ארוחת בוקר וצהרים, תנך

הסיור הינו מסובסד!

 

לפרטים ולהרשמה


תאריך 30/03/2016 08:30 16:00
הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Bookmark and Share

יד יצחק בן-צבי


אבן גבירול 14, רחביה, ירושלים
טלפון: 02-5398888

הרשמה לדיוור השבועי
דרכי הגעה  I  מפת האזור 
טלפונים ודוא"ל  I  צור קשר