פרויקט מקהלת פיוט

במסגרת הפרויקט קמה מקהלה שתחום פעולתה הוא הפיוט על גווניו ומסורותיו השונות. המקהלה נתמכה על ידי קרן אבי-חי ומסגרת פעילותה כוללת גם איסוף חומרים נשכחים ותיעודם בין אוספי המכון. המקהלה מונה כ-30 חברים שעושים מלאכתם בהתנדבות. הרכב הקבוצה משקף את מגוון המסורות, העדות והזרמים השונים והרפרטואר שלה מייצג מגוון רחב של מסורות מוסיקליות מעדות ישראל השונות. המנצח של המקהלה הוא הרב חיים לוק המבצע גם עבודה מחקרית בקרב מסרנים שונים.מנהל המקהלה הוא מר אבי כהן. ייעוץ אמנותי ניתן ע"י מר יאיר הראל. מטרת המקהלה להביא את הפיוט והשירה העברית לדורותיה לקהלים רחבים ולהקנות להם בהדרגה מקום של כבוד בציבוריות ובתרבות הישראלית.

המקהלה השתתפה עד כה בכעשרה אירועים בהם הופיעה עם מספר פיוטים. היא הופיעה בירוחם, תל-אביב וירושלים. מעבר למפגשים ולחזרות השוטפות, עבדה המקהלה ביחד עם הרב חיים לוק והנגנים על מופע חגיגי בו שיתפו פעולה עם נגן הג'אז הישראלי – ניו יורקי, עומר אביטל. המופע עלה באולם "צוותא" תל-אביב באוגוסט 2008 והתגובות מהקהל המגוון שמילא את האולם היו נרגשות ונלהבות. מופע שני השנה עלה באולם המתנ"ס בשדרות במאי 2009.

לצערנו, הפרויקט הופסק בשל ביטול תמיכת קרן אבי-חי.
[כרגע, מעבר למפגשים השוטפים, המקהלה עוסקת ביצירת תשתית שיווקית שתאפשר לה להמשיך ולהופיע וכן בבקשות תמיכה מגורמים שונים]. 

לצפיה בסרטון  ולמידע נוסף על מקהלת הפיוט שליד מכון בן-צבי

קישורים נוספים

מדרש אישי
אומר ל ד'

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
Bookmark and Share